Blogger Eklentileri

Yazımızı Paylaşın

Blogger Eklentileri

En İyi Blogger Eklentileri

Blogger eklentileri ile bloğunuzu daha güçlü hâle getirin. Blogger’ın Google’n ücretsiz blog servisi olması dolayısıyla çok sayıda eklentisi bulunmaktadır ve bu eklentileri kullanarak blogger blogları daha iyi duruma getirmek mümkün.

Blogger eklentilerini kullanmak bloğunuza tıklayıp ardından sol menüden yerleşim kısmına tıklayacaksınız sonra da sağ tarafta yerleşim planında yer alan gadget ekle linkine tıkladıktan sonra karşınıza gelen eklentilerden istediğiniz eklentileri seçerek kurabilirsiniz.

Blogger bloğunuzda kullanabileceğiniz bazı blogger eklentileri şunlardır;

Google Adsense

Blogger bloğunuzdan para kazanmak istiyorsanız eğer bloğunuzu gelişitirdikten sonra kurmanız gereken ilk eklenti google adsense eklentisidir ancak bu eklentiyi kurabilmek için öncelilke kazançlar menüsünden bir adet google adsense hesabı açmanız gereklir.

Öne Çıkan Yayın

Öne çıkan yayın eklentisini kurarak bazı yayınlarını ön plana çıkarabilirsiniz bu sayede yayınlarınızın okunabilirliğini tabi haliyle bloğunuzda ziyaretçilerinizin kalma sürelerini de arttırabilirsiniz.

Popüler Yayınlar

Blogger bloğunuzda ziyaretçilerinizin daha fazla vakit geçirmesini sağlayan bir başka eklenti de popüler yayınlar eklentisidir. Bloğunuzda çok sayıda makaleniz varsa bazı makaleleri popüler yayınlar kısmında yayınlayarak daha fazla okunmasını sağlayabilirsiniz.

E-Posta ile Takip Et

Ziyaretçilerinizin sizi devamlı takip etmesini ve bloğunuzun devamlı ziyaretçileri olmasını sağlamak istiyorsanız bu eklentiyi mutlaka kurmalısınız bu sayede yazdığınız her yazıda sizi takip eden ziyaretçilerinizin devamlı haberleri olacaktır.

İçerik Takibi

Bloğunuza rss veya atom içerik takibi için bu eklentiyi kurabilirsiniz bu sayede ziyaretçileriniz sizin bloğunuza girmeden rss içeriklerinden sizin yayınlarınızı kolayca takip edebilirler.

Abonelik Bağlantıları

Oluşturduğunuz rss veya atom içeriklerinizin ziyaretçileriniz tarafından takip edilmesini istiyorsanız abonelik bağlantıları eklentisini kurarak ziyaretçilerinize abone ol linkini göstermelisiniz.

Sosyal Paylaşım Butonları

Bloğunuzdaki yayınlarınızın sosyal medya sitelerinde paylaşılmasını istiyorsanız blogger bloglarınıza mutlaka google plus, twitter ve facebook paylaşım butonlarını kurunuz.

Google+ Üyeleri

Google plus üyeleri eklentisini kurarak tüm google plus kitlenizi vurgulayarak ziyaretçilerinizin sizi google plusda takip etme fırsatı sunabilirsiniz.

Google+ Rozeti

Ziyaretçilerinize google plusda olduğunuzu bildirerek sizi bir tıklamayla takip etme olanağı verebilirsiniz.

Anket

Blogger bloğunuza bir anket ekleyerek ziyaretçilerinizin bloğunuzdan neler istediğini öğrenebilir ve anket sonucuna göre bloğunuzu ziyaretçilerinizin isteklerine göre daha iyi bir duruma getirebilirsiniz.

Logo

Bir logonuz varsa ve bloğunuza kendi logonuzu eklemek istiyorsanız bu eklenti tam size göre.

Slayt Gösterisi

Blogger bloğunuzda birbirin güzel resmlerinizi slayt şeklinde göstermek istiyorsanız bu eklenti tam size göre.

İletişim Formu

Bloğunuza bir iletişim formu ekleyerek ziyaretçilerinizin sizinle iletişim kurmasına izin verebilirsiniz.

Uyarı: Blogger eklentileri her zaman düzgün çalışmayabilir eğer yüksek trafikli bir blogger bloğunuz varsa ve birtakım eklentiler kurmak istiyorsanız önce bloggerda yeni bir blog açıp kurmayı düşündüğünüz eklentileri deneyin bu sayede gerçek bloğunuzun zarar görme riski ni azaltmış olursunuz.

Bu makalede sizlere blogger eklentileri ile ilgili biraz bilgiler vermeye çalıştık unutmayın ki bahsettiğimiz eklentiler dışında daha yüzlerce blogger eklentisi bulunmaktadır ihtiyaçlarınıza göre biraz araştırmayla başka eklentiler de bulup kullanabilirsiniz.

Yazımızı Paylaşın

Önceki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir