Niş İçerikli Bir Blog ile Para Kazanmak

Yazımızı Paylaşın

Niş Blog

Niş Blog ile Para Kazanmak

Günümüzde internetten niş içerikli bir blog ile para kazanmak mümkündür. Niş, dar bir kesimin ihtiyaçlarını karşılamak için kurulan küçük müşteri gruplarını temsil eder. Kısaca niş pazar, küçük müşteri gruplarının ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulan daraltılmış pazarlardır. Örneğin sadece borsayla ilgilenenler için kurulan bir bloğu gösterebiliriz.

Rekabetin yoğun olduğu internet aleminde genel içerikli bir blog oluşturup bu blogdan para kazanmak zor olmaktadır. Genel içerikli bir bloğun ziyaretçi sayısı ne kadar çok olursa olsun, bahsedilen konular çok çeşitli olduğu için satışlar da az olmaktadır. Mesela bir blog kurup bloğun içine hem para kazanma makaleleri hem de zayıflama ürünleriyle ilgili makaleler koyduğunuz takdirde siteniz gelen örneğin zayıflama ürünleriyle ilgilenenler sizin yazmış olduğunuz para kazanma makalelerini incelemeyeceklerdir. Doğal olarak ziyaretçi sayınız artmış olsa bile satışlarınız düşük olacaktır. Bu nedenle benim tavsiyem niş içerikli bir blog kurmanızdır.

Niş içerikli bir blog kurmak için ne yapmalıyız?

1- İlk yapılacak iş bir niş ürün bulmak.
2- Niş ürünün rekabet durumunu araştırmak.
3- Niş ürüne uygun domain(alan adı) almak.

İlk yapılacak iş öncelikle niş bir ürün bulmak. Peki nasıl niş ürün bulacaksınız? Benim bu konuda size tavsiyem hangi konuda bilgiliyseniz o konuyla ilgili bir blog kurmanızdır. Eğer hiçbir konuda bilginiz yoksa o zaman Google Anahtar Kelime aracını kullanarak en çok aranan fakat rekabeti az olan bir konuyu araştırarak işe başlayabilirsiniz. Konuyu bulduktan sonra konuyla ilgili bilginizi arttırmanız satışlarınızı da olumlu yönde etkileyecektir.

Son aşamada niş ürüne uygun bir domain(alan adı) almanız gerekmektedir. Diyelim ki borsayla ilgili bir blog kuracaksınız o zaman alacağınız alan adında mutlaka borsa kelimesi geçmeli mesela borsadanparakazanmak, borsailekazanmak, borsadaparakazanma vb. alan isimlerini bloğunuz için alabilirsiniz.

Niş içerikli bir blog kurdunuz diyelim peki ziyaretçiler nereden gelecek? Bir bloğu ne kadar güzel kurarsanız kurun eğer bloğunuza yüksek trafik çekemezseniz hiçbir işe yaramaz.

Bloğunuza şu yollarla trafik çekebilirsiniz;

– Önce bloğunuza makaleler ekleyin.
– Makalenizi, makale ve forum sitelerine ekleyip kendinize sağlam bir backlink yapın ancak bazı makale ve forum siteleri sitenize backlink almanıza izin vermeyebilir veya kısıtlı bir şekilde sadece birkaç kelimeden backlink almanıza izin verebilir  bu yüzden mutlaka ilgili makale veya forum sitelerinin kurallarını iyi okuyun.
– Yazdığınız makalenizin konusuyla ilgili bloglarda ve forum sitelerinde güzel yorumlar yapıp sağlam backlinler alın.
– Hürriyet, milliyet ve radikal gibi gazetelerin blog servislerine ücretsiz üye olup bloğunuz için makaleler yayınlayarak bloğunuza yüksek trafik çekebilirsiniz ancak gazetelerin blog servislerinde özgün makaleler yayınlamalısnız ancak şunu da hemen belirteyim bu servisler için yazılan her makale öyle kolay bir şekilde kabul edilmiyor.

Yukarıda saydıklarımı düzgün bir şekilde uygularsanız kısa bir sürede hem bloğunuzun trafiği hem de satışlarınız artar. Hepinize bol kazançlar dilerim.

Yazımızı Paylaşın

Önceki Makale
Sonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir