Profesyonel Blogger Temaları

Yazımızı Paylaşın

Profesyonel Blogger TemalarıProfesyonel Blogger Temaları Hakkında

Blogger için tema tasarımı konusuyla ilgilenip profesyonel blogger temaları hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler bu makalemizi mutlaka okumalı. Bildiğiniz gibi blogger, Google tarafından desteklenen ve internet kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulan bir blog servisidir. Bir blog kurulduğu zaman ilk yapılması gerekilen iş bloğa uygun bir tema seçmektir. Bloggerın içerisinde yer alan hazır temalar bulunmaktadır ancak tema sayısı az olduğundan başka sitelerde ücretli veya ücretsiz tema araştırması yaparak daha profesyonel görünümlü temalar kullanmak gerekir.

Blog kurulduktan sonra tema seçiminde yazacağınız konuya uygun tema olması, temanın kullanışlı olması, seo ve mobil uyumlu olmasına dikkat edilmeli. Bloğunuzu ister bloggerla ister başka bir sistemle kurun tema seçerken eğer bütçeniz elveriyorsa ücretli bir tema kullanmanız daha iyi olacaktır bu sayede olası tema hatalarına karşı destek alabilirsiniz ancak bütçeniz elvermiyorsa internet aleminde birbirinden şık ücretsiz profesyonel blogger temaları da bulabilirsiniz tabiki.

Blogger için profesyonel blogger temaları bulabileceğiniz bazı siteler şunlardır;

– www.mybloggerthemes.com/
– gooyaabitemplates.com/
– designscrazed.org/best-free-blogger-templates/
– btemplates.com/
– www.cssauthor.com/free-responsive-blogger-templates/
– www.soratemplates.com/
– www.bloggerthemes.net/

Bu saydığımız sitelerin haricinde eğer hazır bir blogger teması kullanmak istemeyip de kendiniz bir tema yapmak isterseniz artisteer programını satın alarak sadece blogger için değil wordpress, joomla, drupal ve html için de kendinize göre çok kolay bir şekilde temalar tasarlayarak bloglarınızda kullanabilirsiniz.

Artisteer programıyla yetinmeyerek çok daha profesyonel tema tasarımları yapmak isteyenler photoshop veya fireworks gibi bir grafik tasarım programıyla blogger için temayı tasarladıktan sonra dışarıya html formatında aktarıp daha sonra dreamweaver benzeri ücretli bir web tasarım programını veya html düzenleme programı olan ücretsiz notepad++ programını kullanarak temanın kodlarını düzenleyip blogger için uygun hale getirdikten sonra bloggera aktarıp temayı kullanabilirler.

Profesyonel bir blogger tema konusunda kendisini geliştirdiği takdirde başkaları için de tema tasarlayarak kendine ekstra bir gelir elde edebilir. Tema tasarlayarak veya tema satarak para kazanmak isteyenler themeforest sitesine ücretsiz bir şekilde kayıt olabilirler.

Unutmayınınız ki web siteleri tasarlandığı sürece tema tasarımına her zaman ihtiyaç duyulacaktır.

Yazımızı Paylaşın

Sonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir