Satış Ortaklığında İlk Adımlar

Yazımızı Paylaşın

Satış Ortaklığında İlk AdımlarSatış ortaklığında ilk adımlar adlı makalemi satış ortaklığına yeni başlayan internet kullanıcıları için hazırladım. Bu bakımdan aşağıda yazmış olduğum maddeleri sırayla uygularsanız siz de satış ortaklığı sisteminde başarılı olabilirsiniz.

1) Rakiplerinizi izleyin. Satış ortaklığı sistemine yeni başlayanlara ilk tavsiyem önce rakiplerini izlemek olacaktır. Satış ortaklığında başarılı olabilmek için kendinizden daha başarılı rakiplerinizi izleyerek nerelerden backlink almışlar, hangi sitelerde yorum yapmışlar, hangi forum sitelerine üye olmuşlar vs. şeklinde araştırmalar yapmalısınız. Ben de sizlere daha iyi yardımcı olabilmek amacıyla aşağıdaki videoyu hazırladım. Bu videoyu izleyerek alexa ve google adwords anahtar kelime aracı ile rakiplerinizi nasıl izleyebileceğinizi öğreneceksiniz.

2) Bir blog açın. Satış ortaklığında ciddi işler yapıp gerçekten güzel kazançlar elde etmek istiyorsanız, mutlaka ücretli veya ücretsiz bir blog açmalısınız. Benim tavsiyem ücretli bir blog açmanız. Sizlerin de bildiği gibi malumunuz Türkiye’de yaşıyoruz ve sık sık web siteleri kapatılıyor tabi bunlardan ücretsiz blog servisleri de nasibini alıyor. Ücretli bir blog açarsanız kanunlara aykırı bir yayın yapmadığınız sürece kolay kolay bloğunuz kapatılmaz. Hosting ve domain fiyatları da günümüzde artık çok ucuz olduğu için güzel bir domain ismi belirleyip bir blog açmalısınız. Bu sayede satış ortaklığın da profesyonelliğe ilk adımı da atmış olursunuz.

3) Makale yazın. Bir blog açtığınız zaman öncelikle kendinizi makale yazma konusunda geliştirin. Bloğunuzun trafiğinin yüksek olmasını istiyorsanız düzenli bir şekilde makale yazmanız gerekir. Makale yazmak için hangi konuda bilgiliyseniz önce bloğunuzu ona göre açın ve makalelerinizi yazmaya başlayın.  Bilmediğiniz bir konuda makale yazmanız gerekirse önce yazacağınız makalenin konusunu arama motorlarında araştırın ve buldulduğunuz makaleleri okuyup kendinize göre anladığınız şekilde yazın. Bloğunuzdaki makale sayısını arttırmak için hiçbir zaman başka sitelerden direk kopyala-yapıştır yapmayınız. Google ve diğer arama motorları kopyalanmış makalelerin bloglarını çok ağır bir şekilde arka sayfalara atarak cezalandırmaktadır. Ayrıca makale sitelerine de makale yazarak bloğunuz için sağlam backlinkler de kazanabilirsiniz. Bloğunuza makale gerekiyorsa ama siz makale yazamıyorsanız o zaman hangi makale sitesinden makale alıyorsanız o makale sitesine link vermek koşuluyla bloğunuza makale ekleyebilirsiniz.

4) Forum sitelerine üye olun. Google arama motorunda hangi konuda bloğunuz varsa o konuyla ilgili forum sitelerini bulup sıralamada en üstte çıkan forum sitelerine üye olup konu açabilir ve bu sitelerden yine sağlam backlinkler alabilirsiniz. Forum siteleri genelde reklam yapılmasını istemez. Bir forum sitesine üye olduğunuzda blog adresinizi profil kısmına ve imza kısmına yazıp kaydettikten sonra o forum sitesinde bir konu açabilir veya bir konuya yorum yazabilirsiniz. Bu sayede sizin yazdığınız yazılara göre meraklı internet kullanıcıları bloğunuza girip sizin trafiğinizi arttırmaya başlar.

5) Bloglarda yorum yapın. Satış ortaklığı sisteminde sizden daha başarılı ve blog trafiği çok yoğun internet kullanıcılarının bloglarına girip yorum yaparak yine sağlam backlinkler kazanabilirsiniz. Yorum yaparken öyle bir veya iki kelime kullanarak değil de güzel bir ifadeyle bir iki cümle yazarsanız yorumunuzun onaylanması da daha yüksek olur. Bu arada bloglarda güzel bir ifadeyle yorumunuzu yazdıktan sonra <a href=”http://www.isim.com”>İsim</a> şeklinde html kodunu da yapıştırabilirsiniz. Mesela xticaret sitesinde her üründe hem satış linki hem de html kodu verilir. Siz de hangi ürünün html kodunu aldıysanız o ürünle ilgili yazılara yorum yapmada  kullanabilirsiniz. Yorumlarınız mutlaka okuduğunuz yazılarla ilgili olmalı aksi takdirde yorumunuz, spam gerekçesiyle onaylanmayabilir. Yalnız her blog bu şekilde html kodu yazılmış bir yorumu onaylamayabilir aklınızda olsun.

6) Video sitelerine satış linklerinizin videolarını yükleyin. Diyelim ki xticaretten bir ürünün satış linkini aldınız, video sitelerinde satış linkini aldığınız ürünle ilgili bir video arayın ve bulduğunuz ürünün videosunu bilgisayarınıza indirin. İndirdiğiniz ürünün videosunu tekrar video sitelerine yükleyerek videoların başlık, açıklama(açıklama kısmına da bloğunuzun veya satış linkinizin adresini yazınız.) ve anahtar kelimelerini doldurunuz. Satış linklerini video sitelerine aldığınız gibi aynısını değil de link kısaltma sitelerinde kısaltıp sonra video sitelerinde satış linklerinizin kısaltılmış haliyle kullanın. Ayrıca video sitelerinde de yorum(yorumlarınız izlediğiniz videolarla alakalı olmalı aksi takdirde spam yapmış olursunuz.) yapabilirsiniz.

7) Bloğunuz için araç çubuğu yapın. Bloğunuza daha fazla trafik çekmek için conduit, alexa gibi bazı siteler ücretsiz olarak araç çubuğu yapmanıza olanak verir. Bu araç çubuklarına sosyal medya, video sitelerinizin,besleme(rss) adreslerinizi ekleyebilirsiniz. Bu sayede internet kullanıcıları hem sosyal medya adreslerinize hem de bloğunuza daha kolay ulaşırlar. Mesela benim bloğumun en altında bir araç çubuğu(conduit sitesinden yapılmıştır) göreceksiniz. Bu araç çubuğunu sadece bloğuma girenler görebilir ama conduit ve alexa sitelerinden tarayıcı eklentili araç çubuğu oluşturabilir ve oluşturduğunuz araç çuğunun linkini her yere dağıtıp internet kullanıcılarının indirmelerini sağladığınızda araç çubuğunuzu tarayıcılarına kuran internet kullanıcıları bu sayede sitenizi arama motorlarında arama yapmadan direk sitenize daha kolay ulaşırlar. Ayrıca araç çubuklarının istatistiklerini(araç çubuğunuzu kuran, kaldıran, aktif, pasif kullanıcı sayılarını) ilgili firmaların(conduit, alexa vs.) sitelerinde görebilirsiniz.

Yukarıda saydığım maddeleri yapmaya başlamadan önce kendinize bir program yapmalısınız. Bu programı hangi günlerde ne yapacağınıza karar vermeli ve her zaman yaptığınız programa bağlı hareket etmelisiniz. Programınızı hazırladıktan sonra yazdığım maddeleri sırayla acele etmeden yapmalısınız. Birçok internet kullanıcısı bir eğitim setini alıp daha doğru dürüst okumadan aceleyle ürün satmaya çalışıyorlar ve tabi ki ürünleri de hemen satmayınca kendilerini başarısız görüp satış ortaklığından vazgeçiyorlar. Satış ortaklığı sistemi aceleye gelmez bunu unutmayın.

Satış ortaklığı sisteminde hepinize başarılar dilerim.

Yazımızı Paylaşın

Önceki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir